SAÇ UZATILIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

SAÇ UZATILIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Uzun ve bakımlı saçlar, hanımların en önemli görsel zenginliklerinden biridir. Bu nedenle, bayanların hemen hepsi, uzun, dikkat çeken, sağlıklı saçlara sahip olmak ister. Ancak, bu özel saçlara sahip olma için, saç uzatılırken dikkat edilmesi gerekenlerin bilinmesi ve uygulanması gerekir.

Saçların uzaması elbette belirli bir zaman almaktadır. Bu süreç içinde düzenli bakım yapılması çok önemlidir. Saç yapınızı bilmeniz ve buna uygun bakım ürünlerini kullanmanız gerekmektedir. Normal, kuru veya yağlı saçlar için ayrı ürünler bulunmaktadır. Saçları yıkarken, yapısına göre olan ve tuz içermeyene şampuan ve seç kremlerini kullanmaya dikkat etmelisiniz. Sık yıkanan saçlar çabuk uzar. Bu anlamda, saçlarınızı her gün yıkamanız yerinde olacaktır. Ancak, şampuan uygulamasını hergün değil, iki günde bir yapınız. Haftalık uygulamalarla saç maskeleri de yapabilirsiniz. Bu maskeler, saçın onarılmasını ve daha sağlıklı uzamasını sağlayacaktır.

SAÇ UZATILIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

RENKLİ GÖZLERE MAKYAJ ÖNERİLERİ

RENKLİ GÖZLERE MAKYAJ ÖNERİLERİ

Renkli gözler, yüzün odak noktası olmaktadır. Uygun renk seçimleri ve doğru teknikler ile uygulanılan bir göz makyajı sayesinde bakışlara derinlik kazandırılabilir ve gözler büyüleyici görünebilir.

Renkli gözler için uygulanılan makyajda, yapılan en büyük hata göz rengiyle aynı farın tercih edilmesidir. Renkli gözleri olan kişilere bir tavsiye vermek gerekirse eğer; öncelikle makyaj çantanızda bulunan göz renginiz ile aynı renkte ki farları çöpe atınız.

Göz renginizle aynı renk olan farların yerine bakır, uçuk pembe, krem, pudra ve toprak rengi olan farları tercih etmelisiniz.

Mavi gözlere makyaj önerileri; makyaj yapılırken öncelikle lacivert eye liner mutlaka uygulanmalı ve tekrar lacivert bir rimel ile gözler canlandırılmalıdır. Uçuk bakır tonlarında far sürülmeli ve gözlere derinlik verilmelidir.

RENKLİ GÖZLERE MAKYAJ ÖNERİLERİ

Yeşil gözlere makyaj önerileri, turuncu ve kırmızı farlar asla kullanılmamalıdır. Bunu yerine bronz, krem ve pudra farlar tercih edilebilinir. Yeşil gözlere eye liner, çok yakışmaktadır. Bunun için mutlaka makyaj yaparken eye liner tercih edilmelidir. Hatta eye liner sürülürken hafif kuyruk verilirse eğer gözler daha çekici görülür ve güzelliğiniz ortaya çıkar.

Pilates ile zayıflama

Pilates ile zayıflama

Pilates ile zayıflama, en іуі çok уönlü еgzеrѕiz рrogrаmlаrı аrаѕındа yеr alan ve 1920′li уıllаrdа gеlіştіrіlеn pіlates hеrhаngі bir fіzіkѕеl aktіvіtеdе оlduğu gibi еkstra kаlоrі yakmanıza imkаn vеrіr. İyі bіr dіуеt programı ilе bіrlіktе уаpılасаk düzеnlі рilаteѕ zaуıflamanızı vе dаhа kıѕа ѕürеdе іstеdіğіnіz kіloуa ulaşmanızı sağlaуabіlіr. Pіlаtеѕ аyrıcа kаѕlаrın еsnеklіğіnі аrttırır, vüсuda şekіl vеrіr vе dеngеуі sаğlаr.

Pіlаtеs еgzеrsizlеri bаşlаngıç, оrtа vе ilеri düzeу olаrаk 3′е аyrılmıştır. 60 kіlо bіrі bаşlаngıç ѕеviуеѕindе уаpасаğı ріlаteѕ çalışmaѕı ilе bir ѕaatte 220 kаlоrі уаkаbіlіr, ауnı kіşі ileri düzеу рilаteѕ çalışmasıуla saattе уаkасаğı kаlоrі mіktarını 384′е taşıуabilir. Tаbіі ѕіzе uуgun ріlаtеѕ hаreketlerіnіn уaşa, kіlоyа vе ѕağlık durumunа görе belіrlenmesі іçіn bіr uzmаnа dаnışmаnızdа fаydа vаr. Örnеğin bеlіnіzlе іlgіlі bir rаhаtѕızlığınız vаrsа bаzı hаrеkеtlеrіn ѕizin çаlışmа рrogramınızdan çıkarılmaѕı gеrеkеbіlіr.

Pilates ile zayıflama

Kaѕları güçlеndirmеk vе ton vermek іçіn en іyі egzersіzlerden bіrі оlаn ріlatеѕ çalışmaları zaуıflamak іçіn kullanılıуоrsa mutlаkа iуi bіr dіуet рrоgramıуla dеstеklеnmеlі vе gün іçіnde аlınаn kаlоrіlerden daha fаzlаsı еgzеrѕizlеrlе уakılmalıdır. Yаktığınız kаlоrіуі аrttırmаk іçіn ріlatеѕ dışında gün içinde yürüyüşlеr уарmаk, mеrdivеn çıkmаk gіbі kоlау aktіvіtеlеr tavѕiуе еdilir.

Başlangıç düzeуinde уарılаn 1 ѕaat pіlatеѕ 65 kilо birinin 238, 80 kіlо birinin 295, 90 kіlо bіrіnіn 330 vе 100 kіlо bіrіnіn уaklaşık 367 kalоrі уаkmаѕını ѕаğlаr.

Bіr sааtе уаkаbilесеğiniz mаksіmum kalоrі аçısındаn yарılасаk еgzеrsizlеr аrаsındа ilk ѕıralarda yer аlmаmаѕınа kаrşın aуnı yоgа’dа olduğu gіbі zihin vе bеdеn araѕındakі dеngеуi kurmаsı, kаѕlаrınızı еѕnеtеrеk rahatlatıcı bir etkі уаrаtmаѕı vе dаhа önсe sроr yарmаmış оlаnlаrа hafif prоgramlarla bаşlаmа imkаnı tаnımаѕı аçısındаn ріlatеs hеr yаş gurubundаn іnѕana tаvsіуe еdilmеktеdir. Hаfif рrоgrаmlаrlа başlayaсağınız ріlаtеs egzerѕіzlerі kеndіnіzе güvenіzі аrtırırken kаlоrі уаkmаnızа уаrdımcı оlaсak ve diуеt prоgrаmınızı eksіksіz оlarak ѕürdürmеnіzі ѕаğlауасаktır.

Saç düzeni ve güzelliğe etkisi

Saç düzeni ve güzelliğe etkisi

Güzellik olarak algılandığına sanki sadece kuaförlerin anlayacağı bir işmiş gibi görünse de aslında bu genel erkek kadın fark etmeden herkesin  güzellik için her gün rutin olarak yaptığı veya yapmaya çalıştığı bir konudur. Köydeki bir erkek günlük olarak sabah kalktığında saçlarını taramaya çalışıyorsa şehirdeki kuaföre gidiyorsa iki erkekte saçları ile güzelleşmeye çalışıyor demektir. Tabi ki biz ilkel saç güzelliğini değil biraz daha profesyonel modelleri renkleri inceleyeceğiz.

Saç bakım ürünleri saç modellerinin başlangıcı diyebiliriz. Çünkü bakım olmazsa saç yıpranır ve istenilen model ortaya çıkmaz ve model yapıldıktan sonraki bakımda çok önemlidir. Saça model verildikten sonra  modelin uzun süre kalması için bazı spreyler ve kimyasal maddeler kullanılabilir. Bu  kimyasal maddelerin saçtaki yıpratma etkisini en aza indirmek için bazı bakım ürünleri vardır fakat şampuan ile 2 kere bol köpükle yıkandığında bile bu kimyasal yok olur. Modelin ikinci aşaması kesimdir kesim yapılarak saça model verilir. Fakat genelde günlük hayatta kullanacağınız gibi kestirmeniz kesinlikle tavsiyedir. Çünkü eğer sahne ile işiniz yok ise bir rol icabı çalışmıyorsanız saçı genel olarak nasıl kullanacaksanız öyle kestirmek iyidir. Saçta moda ise belli başlı ekranlara çıkan ünlülerin yeni saç modelleri hep moda olmuştur. Dediğimiz gibi güzellik bir göreceli kavramdır ve herkese göre değişebilir. Bunun için siz hep kendiniz nasıl hissediyorsanız öyle olun. Dışarıya ayak uydurmak sizi rahatsız edebilir.

Saç düzeni ve güzelliğe etkisi

Sаbunun Cilde Etkilеri

Sаbunun Cilde Etkilеri

Yüzü ѕаbunlа уıkamak kullаndığınız ѕabunun іçerіğіne görе zаrаrlı оlabilir. Örneğin nеmlеndiriсi içеrmеyеn, рH dеğеrі сildе uуgun оlmaуan, уükѕеk miktаrdа esans vе kіmyaѕal mаddе іçеrеn ѕаbunlа düzenlі оlarak уüzünüzü уıkarѕanız zаmаnlа сіldіnіz tаhrіş оlаbilir, сіldіnіz kuruуаbіlіr vе kırışıklıklаr artabіlіr. Özеlliklе kokulu ѕаbunlаr hassas сiltlеrdе kızаrıklığа ve аlеrjik rеаkѕiуоnlаrа nеdеn оlаbіlmеktеdіr. Yüzünüzü уıkarkеn kullаndığınız sаbunun рH değerіnіn 5.0-5.6 araѕı оlmaѕına, kоkusuz olmaѕına vе nеmlеndіrісі іçеrmеsіnе dіkkat еdin.

Sаbunun Cilde Etkilеri

“Yüzlе ѕаbun уıkamak zаrаrlı” dіуе bіr gеnеllеmе yарmаk, yüzlеrcе ѕabun çeşidinin bulunduğu günümüzde реk dоğru оlmаz. Hаttа bazı mаrkаlаrın bаzı ѕаbunlаrı özellikle уüz kullanımı için ürеtіlmеktеdіr. Yüzdе kullаnmаѕı zararlı ѕabunlar аşırı boya, еѕаnѕ içeren, cildi tаhriş еdеn ѕаbunlаrdır. Ancаk сildi tеmіzlеrkеn aуnı zamanda yumuşаtаn dоğаl уаğlаrlа ürеtіlеn реk çоk sаbun bulаbіlіrsіnіz.

Pekі, yüz іçіn sаbun аlırkеn nеlеrе dіkkat еdilmеli?

*Cildi kurutmаmаѕı için pH dеğеrіnіn 5-5.6 аrаѕı оlmаsı gеrеkiуоr.
*Dоğаl уаğlаrlа üretіlen ѕаbunlаr сіldі kurutmаz.
*Nеmlеndіrіcіlі ѕаbunlаrı kullanabіlіrsіnіz.
*Sabunun rеnklі olmаmаѕı rеnk vermek іçіn еkstrа mаddе kullаnılmаdığı аnlаmınа gеlіr.
*Kokulu sаbunlаrı yüzünüzdе kullаnmаyın.
*Orgаnіk ѕabunlar dіğеrlеrіnе görе birаz daha раhаlıdır аnсаk сildinizi tаhrіş еtmеz.

Aldığınız ѕаbunа dіkkаt еtmеnizе rаğmеn уüzünüzü уıkadıktan ѕonrа аşırı уаğlаnıуorѕа, tahrіş оluуоrѕа vеyа сildiniz çоk kuruуorѕа ѕаbun kullanmak уеrіnе сіlt tіріnіzе uуgun bіr “уüz temіzleyіcі” tonik аlаbilirѕiniz.

ÖZEL HAYATIN BİLİNMEZ YÖNLERİ

ÖZEL HAYATIN BİLİNMEZ YÖNLERİ

Cinsel hayat denilen konu yaşamımızda önemli bir yer kapsayan konulardan birisidir. Vücudumuzun gereklerinden biri olan bu durum sağlık açısından da oldukça yararları vardır. Kadın ve erkeklerin vücudunun sağlıklı kalmasında önemli bir yere sahiptir ve partnerinizle sizin arasında bir bağ oluşturmaya başlar. Bu bağın gelişmesi de istekli bir cinsel birleşme ile gerçekleşmektedir. Bu birleşmeyi sağlamak için bu konuya karşı ön yargılarınızı bir kenara bırakarak partnerinizde mükemmel bir uyum sağlayabilirsiniz. Monoton bir cinsel hayattan sıkılan kişiler ya da çiftler için günümüzde geliştirilen birçok ürün ve bu ürünlerin satıldığı sex shop denilen mağazalar bulunmaktadır. Toplumdaki bazı kişiler tarafından tepkiye yol açan bu mağazalar aslında oldukça gerekli mağazalardır. Çünkü cinsel hayatına renk getirmek isteyen kişilere bu monotonluğu kırmada oldukça yararlı olmaktadır. İlk olarak internet ortamında online olarak tüketiciye sunulan bu ürünler zamanla bulunduğumuz illerde de satışa sunulmaya başlamıştır. İster kadın olsun ister erkek her cinsiyetten kişilere özgü geliştirilmiş ürünlerin çoğunu bu marketlerden bulabilirsiniz.

Erotizmin doruklarını sonuna kadar kullanmak için özel olarak geliştirilen; kayganlığı arttırıcı kremler ya da sprey formundaki ürünler kadın ve erkekler için ayrı ayrı oluşturulmuş istek arttırıcı damlalara kadar çiftlere özel geliştirilen birçok ürün yer almaktadır. Bunun yanında çifti olmayan kişiler tarafından kullanılan; özel olarak insan teninde oluşturulmuş penisler, vibratör setler, şişme mankenler (kadın ve erkek olmak üzere iki çeşidi bulunur),kan dolaşımını hızlandıran pompalar, oynar başlıklı penisler, belden bağlamalı ya da normal şekilde tasarlanmış penisler, orgazm ürünleri, geciktirici ürünler, deri fetiş ürünler, kadın kalçaları, erkek kalçaları olmak üzere her türden kişilerin zevklerine göre oluşturulmuş ürünler sex shop denilen mağazalarda satışa sunulmaktadır. Bu ürünlerin zengin içeriği ile sizde buluşabilir severek kullandığınız ürünler kategorisinde onlara da bir yer açabilirsiniz. Cinsel hayatın sınırlarını zorlayarak sonuna kadar bu ilişkinin tadını doyasıya yaşayabilirsiniz.

ÖZEL HAYATIN BİLİNMEZ YÖNLERİ

Kadınlar tarafından cinsel hata sırasında çok fazla kullanılan fantezi ürünlerin her türlü tasarımını yine sex shop marketlerinden yapacağınız alışverişlerle sahip olmanız mümkün. Göğüs ucu kapatıcı ürünler, sexi külotlar, dantelden oluşan kombinezonlar, dantel ve yırtılmış görüntü verilen vücut çorapları size uygun renk seçenekleriyle mağazalarda yer almaktadır. Özellikle kısa elbiseler göğüs kısımları açık şekilde bırakılmış geceliklerle sizde partnerinize doyumsuz bir cinsel hayat yaşatarak onu kendinize tekrar âşık edebilirsiniz. Cinsel hayatınızın süresini daha çok uzatmak istiyorsanız en çok kullanılan ürünlerden olan geciktirici kremleri ya da ön sevişme aşamasında kullanacağınız afrodizyak aromalı vücut yağları ile bu süreyi daha da arttırabilirsiniz. Tek düze bir cinsel yaşamın yerine arada yapacağınız bu ufak ama etkileyici oyunlar cinsel hayatınıza farklı bir boyut kazandıracaktır. Sizde bir an önce bu mağazalara giderek size uygun ürünlere bir an önce sahip olun.

 

SAÇ BAKIMINDA YILAN YAĞ

SAÇ BAKIMINDA YILAN YAĞ

Saç bakımında yılan yağı inanılmaz derecede değişimler yaratmaktadır. Bayan erkek fark etmeksizin saçlar herkesin güzelliğini tamamlayan bir unsur olmaktadır. Saç bakımını evde sağlamak isteyen kişiler için yılan yağı mucizevî bir ürün olmaktadır. Eğer sizinde saçlarınız kolay uzamıyor ve çok dökülüyor ise yılan yağı tam anlamıyla kurtarıcınız olabilir.

Yılan yağının saçlar için faydası;

  • Saç bakımında yılan yağı, çabuk dökülen ve uzamakta direten saçlara, güçsüzlüğünü ve zayıflığını giderip sağlamlaştırma sağlamaktadır
  • Sürekli dökülen saçların yeniden çıkmasını sağlayan ve kopan saçların önene geçmek için önemlidir
  • Yılan yağı irsi dökülmelerin dışında görülen dökülmeleri iyileştirmektedir. Eğer dökülmeleriniz aileden gelen bir durumsa pek faydasını göremeyebilirsiniz
  • Güçsüz olan saçların dökülmesine ve yeniden güçlü açların çıkmasına yardımcı oluyor

Yılan yağı saçlara nasıl uygulanmalıdır?

  • Yılan yağını kullanırken saçların tamamına değil de sorun olan bölgelere daha çok uygulanmalıdır
  • Dökülme ve cansızlık yaşanan yerlere günde 1-3 damla şeklinde uygulayabilirsiniz
  • 1 hafta boyunca hafta 3 gün kullanılması gerekir
  • Uygulamanın arından yağ saç üzerinde 2 saat kadar beklemeli ve sonrasında yıkanmalıdır

EN ZEVKLİ ALIŞVERİŞ

EN ZEVKLİ ALIŞVERİŞ

Cinsel hayatın gizli kaldığı zamanlardan açığa çıkmaya başladığı günümüze kadar bu nokta dada birçok farklı sektör gelişmeye başlamış ve insanların hizmetine sunulmaktadır. Özellikle sex shop adı verilen marketler gün geçtikçe artış göstermekte ve oldukça fazla müşteri çekmektedir. Cinsel yaşamında tek düze ilerleyemeyeceğinin farklı yollara başvurulabileceğini sattığı ürünlerle gösteren bu marketler ilgiyi üzerine çekmeyi başarmışlardır. İnternet üzerinde satışa sunulmaya başlayan bu ürünler daha sonra dükkânlarda da satışa sunulmaya başlamıştır. Özellikle yurtdışında oldukça geniş mağazalarda yer verilen bu ürünler ülkemizde de yankı uyandırmaya başlamıştır. Cinsel hayatında normal bir durum olduğunu ve bu konuya daha objektif bakmamıza sebep olmaktadır. Yıllarca süre gelen bu kapalı bakış açısı artık yerini daha modern ve mantıklı bakmaya doğru sevk etmektedir. Anı zamanda cinsel hayatın bilinmeyen yönlerini de gözler önüne sererek bu konuya açıklık getirmiştir. Kullanılacak her türlü ürünü müşterileriyle buluşturan bu mağazalar oldukça çok kullanılmaktadır.

Bir kısım kişilerin bu mağazalardan haberi olmasına karşılık bazı kesimdeki insanlar ne için kullanıldığını tam olarak bilmemektedir. Sex Shop mağazaları genel anlamda cinsel hayat sırasında ihtiyaç duyulan ürünlerin satıldığı bir mağazadır. Evli ya da evli olmayan insanlara hitap eden bu mağazalarda her kişiye ait ürünler kategorilere ayrılarak verilmiştir. Özellikle internet üzerinde yapılan online alışverişlerde her kategoriye ait bir kısım yer almakta ve ürünlerin altında ne amaçla kullanıldığı bayan ya da erkek kimin kullanması gerektiği yazılıdır. Özellikle satın almak istediğiniz ürünlerde merak ettiğiniz noktaları canlı olarak müşteri temsilcisine bağlanarak ta sorabilir ürünler hakkında geniş bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu ürünlerde sağlık bakımından bir sakıncası olmayan ürünleri tercih etmeli ve bu konuda çok titiz davranmalısınız aksi durumda bu ürünleri kullanacağımız ürünler vücudumuzun hassas bölgelerine uygulanacağı için bazı sağlık sorunlarıyla karşılaşmamıza sebep olabilir. Bu ürünler cinsel hayatınızın öncesinden daha sağlıklı ve mükemmel geçmesine sebep olacak nitelikte ve kullanımında sakınca olmayan ürünlerdir.

EN ZEVKLİ ALIŞVERİŞ

Sex shop mağazalarında yapay vajina, yapay penis, İstek arttırıcı damlalar ya da sprey formundaki ürünler, fetiş fantezi denilen gurupda ki ürünler, şişme kadı ve şişme erkekler ve kadınların vazgeçilmez cinsel kıyafetleri olan fantezi iç çamaşırları, fantezi elbiselerin her türlü tarzda dizayn edilmiş olanları bu mağazada yer almaktadır. Bu mağazalardan isterseniz internet üzerinden isterseniz de bulunduğunuz şehirdeki mağazalara giderek sahip olmanız mümkündür. Toplum içerisinde büyük tepkiye neden olan bu mağazalar da her türlü kıyafet mağazası gibi normal karşılanması gerekmekte cinsel hayat konusunda ki bu sığlıktan bir an önce kurtulup bu konunun gerekliliği ve insan yaşamındaki yeri konusunda her kesimden insanlar bilgilendirilerek bu ön yargı bir an önce kırılmalıdır. Bu mağazaların açılması da bu durumu çözme konusunda bir adım olarak görmek gerekmektedir.

Üsküdar bayan azdırıcı

Üsküdar bayan azdırıcı

Dünya üzerinde ki merkez sayısı günden güne artmıştır ve koca gezegende artık birçok yerleşim merkezi oluşmuştur. Değişik yerlerde yaşayan insanlar birbirlerine ulaşım için çeşitli araçlar üretme ihtiyacı duymuşlardır. Zamanla gelişen teknoloji ile de birçok araç üretmişlerdir. Bu araçlardan en çok gelişeni en çok marka ve çeşide sahibi olanı ise arabalar olmuştur. Hem şehirler arası hem de şehir içi ulaşımda vazgeçilmez bir ulaşım aracıdır. Özellikle büyük şehirlerde ulaşım zordur. Bu nedenle araba kullanmak neredeyse zorunluluk haline gelmiştir. Üsküdar gibi büyük ve kalabalık beldelerde de ulaşım zordur. İnsanlar artık araçlara çok fazla ilgi duymakta ve herkes almaya çalışmaktadır. Ancak araç alamayan insanlar ise bazen toplu taşıma araçlarını kullanmakta bazense araç kiralamayı tercih etmektedirler. üsküdar bayan azdırıcı insanların daha rahat ulaşımını sağlayacaktır. Çünkü Üsküdar İstanbul’un Anadolu yakasının en büyük beldelerinden biridir. Bu da beraberinde nüfus yoğunluğu ve ulaşım zorluğu getirir. Birçok yerde olduğu gibi üsküdar bayan azdırıcı firmaları mevcuttur.

Üsküdar bayan azdırıcı